ВАШИНГТОН (QHA) -

Розвідка США визнала, що організація YPG, яка нібито захищає права курдів Сирії, є відгалуженням визнаної терористичною в Туреччині угруповання PKK — Робочої партії Курдистану.

Про це йдеться у доповіді глави національної розвідки Даніеля Коутса, представленій Сенату США, де YPG названо «ополченням PKK в Сирії».

У розділі доповіді, що стосується ситуації в Сирії, йдеться, що YPG, скоріш за все, буде прагнути до створення якоїсь автономії, чому стануть на заваді Туреччина, Росія та Іран.

Таким чином, у документі відкрито говориться про те, що YPG є відгалуженням PKK в Сирії. Примітно, що автор доповіді визнає прагнення терористичної організації до створення автономії в Сирії.

У кінці січня ЦРУ оновило свій сайт. На оновленій версії сайту, в розділі «Профілі країн» PYD / PKK описується як «діюча в Сирії і підтримувана ззовні терористична організація», а Саліх Муслім названий «ватажком сирійського крила PKK».

Представник Держдепу США Хізер Науерт на брифінгу 25 січня назвала загони YPG у сирійському Афріні «терористами PKK». За її словами, Туреччина «переключилася з боротьби з терористами ДЕАШ на ситуацію на північному заході Сирії і веде боротьбу з PKK».

Держдеп згодом не спростував і не вніс змін у виступ Науерт.

Раніше QHA опублікувала розширений матеріал про цілі й причини військової операції "Оливкова гілка" в Сирії, де докладно розповідається про PKK і YPG.

QHA