КИЇВ (QHA) -

Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко розповів про те, що відбувається на адміністративному кордоні з анексованим півостровом і які дії російських окупантів фіксують наші «зелені кашкети».

— Що стосується адмінкордону з Кримом, то ситуація на сьогоднішній день там залишається стабільно-напруженою. На цьому напрямку ми також постійно знаходимося в режимі готовності до активних дій і завдання тут, як і в зоні АТО, виконуємо спільно з колегами з Нацполіції, СБУ, Нацгвардії і небайдужими громадянами України, — повідомив він.

Голова ДПСУ поінформував, що, згідно з даними очолюваної ним служби, контингент російських військ на окупованому півострові збільшується, спостерігачі постійно фіксують ведення повітряної розвідки, інженерне зміцнення позицій російських військ, рух їх катерів і кораблів, періодичну ротацію особового складу, як з боку підрозділів збройних сил , так і прикордонних структур, які там знаходяться.

За його словами, щодня в обидві сторони прикордонники оформляють близько 5 тисяч осіб і до 1 тисячі транспортних засобів. У цілому це значно менше, ніж за аналогічний період минулого року, спостерігається стійка тенденція щодо зниження пасажиро-транспортного потоку в цьому напрямку.

— За перший квартал показник по пасажирах зменшився на 25%, по транспорту — на 45%, і ця тенденція триває. Я думаю, що більшість громадян сьогодні вже розуміють складності щодо перебування в окупованому Криму, а також існуючу небезпеку під час перебування на півострові, — підкреслив Назаренко.

Нагадаємо, за інформацією QHA, підконтрольна Кремлю влада заявила про стурбованість через нарощування сил українських військових у кордонів АРК. Так званий член «кримського уряду» Заур Смирнов заявив, що «проведення декількох військових навчань на кордоні з півостровом уряд Криму розцінює як спробу створити тривожну обстановку на кордоні». Очевидно, заява Смирнова пов'язана з тим, що 21 квітня у Херсонській області прикордонники разом зі співробітниками СБУ взяли участь у антитерористичних навчаннях на адмінкордоні з окупованим Кримом.

ФОТО: інтернет

QHA