КИЇВ (QHA) -

У Києві 10 лютого розпочало роботу одинадцяте засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, передає кореспондент QHA.

У роботі засідання беруть участь президент конгресу, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, члени виконавчого комітету, члени ревізійної комісії, представники кримськотатарської діаспори з Туреччини та Литви, зокрема генеральний секретар ВККТ Намик Кемаль Баяр, глава Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін, голова Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Стамбулі Джелял Ічтен, голова Союзу громад литовських татар Адас Якубаускас, голова ревізійної комисс ії Курултаю Алі Озенбаш, віце-президент ВККТ Ленур Іслямов, член Координаційної ради ВККТ від Криму Зевджет Куртумеров, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, члени Меджлісу Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, Абмеджіт Сулейманов, Ескендер Барієв, а також представники молодіжного крила ВККТ і кримськотатарські активісти.

Виконком ВККТ сьогодні планує обговорити наступні питання:

1. Ситуація зі знищенням Ханського палацу в Бахчисараї і підготовка Конгресом спеціальної заяви;

2. Підготовка заходів до 4-ї річниці окупації Криму та 100-річчя від дня смерті Номана Челебіджихана;

3. Обговорення ситуації в окупованому Криму;

4. Підготовка заяви щодо внесення змін до 10 розділу Конституції України та забезпечення конгресом підтримки діаспорою цього питання.

Всесвітній конгрес кримських татар — структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині — у Криму, і кримськотатарську діаспору в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи та Середньої Азії).

Три перших засідання виконавчого комітету ВККТ відбулися в Румунії та Україні (у Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте у Вільнюсі (Литва), п'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехір, з шостого по десяте у Києві.

QHA