КИЇВ (QHA) -

Російські двигуни для української військової техніки купують за завищеними цінами через фірми з Молдови. У цій схемі беруть участь чотири економічних агенти, повідомляє «Українська правда».

— Молдавська компанія купила на заводі КАМАЗ 20 двигунів і ввезла ці двигуни у Молдову на двох вантажівках. Компанія, яка ввозила ці двигуни, молдавсько-українська. За кілька днів ці двигуни вона перепродала іншій компанії  «Автопрезенту». Інша молдавська компанія перепродала третьій, німецькій компанії, і німецька вже ввезла ці двигуни в Україну,  пояснюють автори розслідування.

Згідно з отриманою інформацією, дочірнє підприємство «Укроборонпрому» «Укрінмаш» провело закупівлю 20 російських двигунів для українських БТР-80 через молдавські фірми-посередники, щоб не купувати запчастини безпосередньо з Росії.

Вартість одного такого двигуна оцінюється у 15 тисяч доларів.

У міністерстві оборони України та «Укроборонпромі» поки не коментують цю інформацію.

Як повідомлялося раніше, у червні 2015 року Україна розірвала військову співпрацю з Москвою. Зокрема набули чинності закони про денонсацію угод між урядами України та РФ про транзит територією країни російських військових формувань, які тимчасово перебувають на території Молдови; організації військових міждержавних перевезень та розрахунки за них; співпрацю у сфері військової розвідки; співпрацю у військовій галузі; взаємну охорону секретної інформації.

ФОТО: інтернет

QHA