КИЇВ (QHA) -

Оболонський райсуд Києва почав розгляд по суті справи, в якому збіглий президент Віктор Янукович обвинувачується у державній зраді. Однак вже через півгодини головуючий суддя Владислав Девятко відклав засідання на 29 червня, пише «Українська правда».

На початку засідання суддя заявив, що обвинувачений Янукович не з'явився на засідання, і передав слово представнику прокуратури.

Сторона звинувачення подала суду клопотання про початок спеціального (заочного) судового провадження відносно Януковича, оскільки він, знаючи про справу проти нього, ховається від слідства. Прокурор Руслан Кравченко зазначив:

— Обвинувачений знає про суд і умисно ухиляється від явки. Судовий розгляд може здійснюватися за відсутності обвинуваченого, оскільки він ховається від слідства більше 6 місяців і існують фактичні дані, що він знаходиться за межами країни та оголошений у міждержавний розшук.

У свою чергу, адвокат Януковича Віталій Сердюк заявив, що клопотання прокурора було передчасним, так як це перше судове засідання по суті, на яке не з'явився обвинувачений. За його словами, згідно зі статтею 139 КПК для заочного засідання потрібні дві неявки до суду по суті.

Головуючий суддя запитав адвоката, чи готовий його підзахисний взяти участь у судовому засіданні, на що той відповів, що тільки дистанційно.

— Він хоче брати участь у судовому засіданні дистанційно, якщо суд відправить до Міністерства юстиції РФ офіційний запит про правову допомогу.

Прокурор Кравченко наполягає, що заочний суд щодо екс-президента Віктора Януковича міг початися вже 26 червня.

— Суд вирішили перенести, так як для судового провадження потрібно повторне нез'явлення. Сторона звинувачення наполягає, що вона вже є. На стадії досудового розслідування Януковича вже 5 разів викликали до суду, але він так і не з'явився. Ми не згодні з судом, але поважаємо його рішення.

Нагадаємо, 16 червня Оболонський райсуд Києва ухвалив почати розгляд справи за звинуваченням Віктора Януковича у державній зраді по суті 26 червня.

Як повідомляло QHA, представники ЗМІ отримали доступ до документів, що підтверджують вчинення державної зради екс-президентом України Віктором Януковичем. Йдеться про лист, в якому Янукович закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська до України.

ФОТО: інтернет

QHA