КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України Борислав Розенблат подав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) позов проти України. Про це повідомив адвокат депутата Олексій Шевчук.

Він зазначив, що ЄСПЛ надіслав відповідь про отримання звернення.

— Сьогодні Європейський суд почав офіційні процедури за скаргою Розенблата. Є провадження "Розенблат проти України". Там системно зібрані всі порушення профільної конвенції від незаконного прослуховування народного депутата з порушенням регламенту Верховної Ради до легалізації "кишеньковим" суддею обшуків угорського літака. Нехай з цією правовою порнографією України розбирається незалежний орган Європи, — заявив Шевчук.

Він додав, що обшук літака був проведений за постановою керівництва НАБУ.

— Ви можете додати до легалізації обшуку угорського повітряного судна і незаконний арешт народного депутата зі стрибками молодих детективів злітною смугою із постановою не глави прикордонної служби, а керівництва НАБУ, — сказав він.

QHA повідомляло, що Розенблат подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти директора НАБУ Артема Ситника. Розенблат просить суд визнати протиправною бездіяльність СБУ щодо непроведення належного і повного контролю за забезпеченням охорони державної таємниці НАБУ, як це передбачено законодавством, а саме розголошення інформації з грифом «державна таємниця» працівникам ФБР без попереднього укладання відповідної міжнародної угоди.

Раніше НАБУ обшукали народного депутата України Борислава Розенблата, який, за інформацією слідчих, намагався вивезти з України матеріали розслідування «бурштинової справи». Під час обшуку у нього вилучили мобільні телефони, планшет, вироби, схожі на коштовності, платіжні картки, паспорт громадянина України для виїзду за кордон і дипломатичний паспорт.

Нагадаємо, Борислава Розенблата звинувачують в отриманні хабара у розмірі $285 тис.

18 липня Солом'янський районний суд Києва обрав Розенблату запобіжний захід у вигляді 7 млн. ​​грн. застави, а також зобов'язав носити електронний браслет, термін носіння якого закінчився 17 жовтня.

Джерело: Українська правда

QHA