БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Росію виключать з Ради Європи вже цього року, якщо уряд цієї країни надалі не робитиме обов'язкові фінансові внески, що передбачено регламентом організації.

Про це заявив у кулуарах зимової сесії ПАРЄ віце-президент Асамблеї, представник української делегації Володимир Ар'єв.

— Є регламент два роки, і потім розглядається питання про виключення країни. Виходить, що це може статися вже в кінці цього року, зазначив він.

За його словами, багато хто виступає проти цього, що є боротьбою не за цінності, а за гроші. Парламентар також зазначив, що в РЄ є і ті, хто вважає, що слід боротися не за те, щоб РФ внесла оплату, а скоротити витрати.

На його переконання, якщо в РЄ будуть внесені зміни до процедури і правил, чого домагається Росія для повернення в ПАРЄ, це підірве основні принципи, за якими діє РЄ.

Те, що відбувається, Асамблея відходить від своїх власних принципів і втрачає свій авторитет і вагу... Якщо ці правила будуть прийняті, то моніторингова процедура нівелюється, і будь-які порушення членами РЄ будь-яких принципів залишатимуться безкарними, зазначив він.

Ар'єв повідомив, що українська делегація протидіятиме внесення змін.

Нагадаємо, під час засідання спільного комітету ПАРЄ і Комітету міністрів його учасники не змогли створити робочу групу, яка повинна шукати шляхи реформи РЄ для повернення Росії.

Раніше Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) більшістю голосів прийняла рішення, яке надасть можливість у майбутньому зняти політичні санкції з Росії.

Глава української делегації в Асамблеї Володимир Ар'єв запевнив, що цей документ не містить жодної конкретики, тільки загальні фрази, а тому не матиме якихось прямих наслідків.

Джерело: Укрінформ

QHA