КИЇВ (QHA) -

Український суд засудив громадянина Росії, який воював на боці терористичної "ЛНР", до 15 років позбавлення волі.

Про це заявили у прес-службі Генпрокуратури з посиланням на першого заступника генпрокурора Дмитра Сторожука.

— За результатами судового розгляду Артемівським міськрайонним судом Донецької області винесено обвинувальний вирок, яким громадянина Російської Федерації визнали винним у скоєнні низки тяжких і особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, і призначили реальну міру покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, сказано у повідомленні.

Громадянин РФ у місті Красний Луч (нині Кришталевий) Луганської області у грудні 2014 року вступив у злочинну змову з активними учасниками терористичної організації "Луганська народна республіка" щодо забезпечення їм обслуговування і функціонування військової техніки механізованого батальйону "Август".

— Надалі підозрюваний, виконуючи відведену йому роль, обслуговував і керував танком Т-64-Б, екіпаж якого здійснював вогневе ураження позицій сил АТО поблизу м. Санжарівка Донецької області, внаслідок чого отримали тілесні ушкодження і загинули військовослужбовці Збройних сил України, повідомили у прес-службі.

Під час зіткнення української армії з бойовиками громадянин РФ був затриманий, а танк знешкоджений.

Нагадаємо, раніше у Білорусі засудили до двох років колонії жителя Гомеля Віталія Котлобая за участь у незаконному терористичному угрупованні «ЛНР».

Котлобай наприкінці 2015 року виїхав через прикордонний пункт РФ на Донбас і вступив до так званого казацького полку в Луганській області, в якому брав участь у проведенні військових навчань.

На суді він визнав, що перебував у підрозділі бойовиків, проте заявив, що не брав участі у бойових діях.

QHA повідомляло, що у прокуратурі Рівненської області повідомили, що 46-річний житель Донецької області протягом двох місяців 2017 року допомагав терористам збирати інформацію про переміщення і дислокацію українських військовослужбовців і техніки, які беруть участь у бойових діях у зоні АТО. Його засудили до п'яти років позбавлення волі за максимальної міри покарання — до 15 років ув'язнення.

QHA