КИЇВ (QHA) -

До бойкоту незаконних виборів президента РФ в окупованому Криму з боку кримських татар «приєднався і великий відсоток росіян». Про це повідомив уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що 18 березня, у день проведення виборів, члени місцевих меджлісів об'їхали виборчі дільниці за місцем проживання кримських татар.

— І згідно з їхніми відомостями, участь в цих «виборах» кримських татар, переважно «бюджетників», не перевищує 10% від загального їхнього числа. Такий відсоток, власне, і був прогнозований нами, але приємним сюрпризом для Меджлісу було те, що, як виявилося, до бойкоту кримських татар на цей раз приєднався і великий відсоток росіян, у тому числі і тих, хто у 2014 році бурхливо радів «приєднанню» до Росії, — сказав Джемілєв.

Мустафа Джемілєв підкреслив, що Росії було важливо, щоб кримські татари стали учасниками незаконних виборів в окупованому Криму.

— Росії, звичайно ж, було дуже важливо, щоб кримські татари теж стали співучасниками цих злочинних «виборів», і в спробах домогтися цього пускалася на всілякі незаконні і навіть злочинні методи. Але найбільш масово застосовувався метод залякування «бюджетників» звільненням з роботи, якщо не прийдуть на виборчі дільниці і не розпишуться в отриманні бюлетеня для голосування, — сказав він.

Лідер кримськотатарського народу додав, що перед проведенням виборів кримські татари повідомляли про тиск.

— Фейсбук багатьох кримських татар також переповнений повідомленнями про подібні беззаконня. До речі, жити в Криму і робити подібні записи у Фейсбуці — це теж акт великої мужності, оскільки усі ці записи скрупульозно відслідковуються відповідними відділами ФСБ, — зазначив він.

QHA повідомляло, що глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров опублікував на своїй сторінці у Facebook звернення до кримських татар, в якому подякував їм за бойкот незаконних виборів президента РФ. У зверненні Чубаров висловив своє захоплення сміливістю кожного з сотень тисяч кримських татар, українців та людей інших національностей, які проживають в Криму.

Джерело: LIGA.net

QHA