КИЇВ (QHA) -

Громадяни РФ, які проживають в Україні, не зможуть взяти участь у виборах президента РФ, повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

За його словами, сили правопорядку не пустять до дипломатичних установ РФ громадян сусідньої країни, які захочуть проголосувати на виборах президента Росії.

— МВС України повідомляє, що в неділю 18 березня 2018 року режим охорони дипломатичних установ Російської Федерації на території України у Києві, Харкові, Одесі та Львові — не передбачатиме доступ до цих об'єктів громадян РФ для голосування на виборах, — зазначив Аваков.

Аваков додав, що 21 лютого український МЗС направив до МЗС РФ ноту №610 / 23-110-236, в якій заявив рішучий протест з вимогою не проводити вибори 18 березня в окупованому РФ Криму.

— МЗС України відзначило, що голосування в приміщеннях дипломатичних і консульських представництв РФ на території України буде можливо тільки за умови повного виконання РФ згаданої вище вимоги української сторони. На сьогодні РФ не відмовилася від своїх протиправних намірів, — додав Аваков.

МВС також звернулося до дипломатів і громадян Російської Федерації — підкоритися законним вимогам України — не провокувати ситуацію, дотримуватися порядку і законів України.

Раніше повідомлялося, що українські націоналісти оприлюднили заяву, де йдеться про те, що не допустять проведення голосування виборів президента РФ в усіх дипкорпусах Росії в Україні.

QHA