КИЇВ (QHA) -

18 березня до уповноваженого з прав людини України Людмили Денисової звернулася російська колега з приводу недопуску громадян Росії на виборчі дільниці в російських дипломатичних відомствах в Україні. Про це повідомляється на сайті уповноваженого з прав людини в Україні.

Денисова зазначила, що порушень у голосуванні росіян в Україні не виявили.

— За результатами виїзду в російські дипломатичні і консульські установи, регіональні представники уповноваженого в Одеській, Львівській, Харківській та Чернігівській областях та у м. Києві поінформували, що порушень недопуску виявлено не було, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, омбудсмен додала, що громадяни РФ «не зверталися із заявами про порушення їхніх виборчих прав до регіональних представників або в центральний офіс уповноваженого».

Нагадаємо, у прес-службі російського МЗС заявили, що рішення влади України не пускати росіян на вибори до генконсульства РФ «суперечить не тільки віденським конвенціям, а й міжнародним правозахисним нормам».

Раніше QHA повідомляло, що 19 березня міністр закордонних справ України Павло Клімкін планує закликати глав МЗС країн ЄС ввести санкції проти осіб, причетних до організації виборів в окупованому Криму, і не визнавати ці президентські вибори.

QHA