МОСКВА -

США не афішують свої бази в Сирії, тому що ці об'єкти не мають під собою правового підґрунтя — заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції у Москві.

Глава МЗС країни, яка продовжує підтримувати диктаторський режим Асада, зазначив, що російські військові бази в Сирії діють на основі двосторонніх угод з урядом країни і ведуть свою діяльність відкрито, допомагаючи у викоріненні тероризму.

Лавров вважає, що спільними цілями Росії та США у Сирії є боротьба з тероризмом і сприяння в політичному врегулюванні. За його словами, коли керівництво країн проявляє волю, вдається домогтися гарних результатів. Як приклад міністр навів створення південної зони деескалації.

Її основні параметри вже обговорені, зараз вирішуються деталі, пов'язані з тим, як саме вона буде функціонувати, щоб забезпечити режим припинення бойових дій між урядовими військами та опозицією, доступ гуманітарних вантажів і рух мирних громадян.

— Думаю, у найближчий час ця робота буде закінчена, — резюмував Лавров.

Раніше експерт з міжнародних відносин Росії та Близького Сходу при Російській раді з міжнародних справ Юрій Бармин у коментарі АА заявив, що, на думку Москви, у Сирії має бути демократичне майбутнє. Однак той факт, що Росія продовжує підтримувати режим Асада, а також її досвід в «арабській весні» не дозволяють експертам всерйоз повірити в те, що вона підтримає демократичний перехідний процес у Сирії.

Фото і джерело: АА

QHA