РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Російська Федерація порушила положення «Віденського документа» 2011 року «про заходи зміцнення довіри і безпеки». До такого висновку дійшла інспекційна група з представників України, Канади і Данії за підсумками інспекції військової діяльності РФ у Ростовській області. Інформацію передає Генеральний штаб Збройних сил України.

Перевірка тривала з 16 по 19 січня, її метою було перевірити, чи справді Російська Федерація дотримується умов у проведенні своєї військової діяльності, як це передбачає «Віденський документ».

За підсумками аналізу інспекція виявила, що поблизу кордонів з Україною формується 150-а мотострілецька дивізія, яка налічує понад 10 000 військовослужбовців.

— Це суперечить інформації, яку Російська Федерація надала державам-учасникам офіційної мережі ОБСЄ у листопаді 2016 року. Зокрема Росія повідомила, що не планує 2017 року збільшення чисельності особового складу постійних формувань та бойових частин згідно з пунктом 10.3 ВД-2011, повідомили спостерігачі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, співробітники Прикордонної служби України на адмінмежі з окупованим Кримом у кінці грудня зафіксували активізацію російської авіації. Зокрема українські прикордонники двох загонів спостерігали вильоти 5 вертольотів російських окупаційних військ. Вертольоти Мі-8 рухалися над територією окупованого півострова уздовж адмінмежі, не перетинаючи її при цьому.

ФОТО: інтернет

QHA