КИЇВ (QHA) -

Росія прагне дестабілізувати ситуацію на західних Балканах, які є південним флангом НАТО, заявив 12 березня під час дискусії "Євроінтеграція Балканських країн як приклад для України" виконавчий директор Інституту світової політики Євген Магда, передає кореспондент QHA.

— Балкани є регіоном традиційних інтересів Росії ще з ХІХ століття. Балкани — це південний фланг НАТО і членство Чорногорії і Албанії це підтверджує. Росія зацікавлена ​​у дестабілізації цієї частини альянсу, — стверджує експерт.

За словами експерта, на Балканах існує дуже багато проблем, граючи на яких Росія підтримує свою присутність в регіоні.

— На Балканах чутливі питання православної релігії і слов'янського братства, які Росія використовує у своїй зовнішній політиці. Окрім того, у цьому регіоні є плідний грунт для спекуляцій на історичні події. Існують досить проблематичні точки на кшталт Косово та Боснії і Герцеговини, які можна назвати слабкими ланками Балкан. Увесь цей комплекс дозволяє Росії пропонувати себе у ролі спін-доктора, — упевнений Магда.

Нагадаємо, 6 лютого Єврокомісія затвердила оновлену стратегію розширення ЄС та інтеграції західно-балканських країн (Албанія, Сербія, Чорногорія, Македонія, Боснія і Герцоговина, а також Косово). Документ передбачає, що до 2025 року до ЄС зможуть вступити Сербія і Чорногорія.

QHA