НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Росія 13 квітня скористалася правом вето і заблокувала у Раді Безпеки ООН проект резолюції про застосування хімічної зброї режимом Асада в Сирії.

Проект був підготовлений спільно делегаціями США, Великобританії та Франції.

Документ підтримали 10 країн — членів Ради безпеки, дві проголосували проти (Росія та Болівія) і три утрималися (Ефіопія, Казахстан і Китай).

Офіційний представник Білого дому Шон Спайсер в ефірі телеканалу Fox News прокоментував голосування в Радбезі та вето Росії.

— Рішення Китаю утриматися при голосуванні є величезною дипломатичною перемогою президента Дональда Трампа... Росія ізольована в тому, що стосується Сирії, — заявив Спайсер.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 7 квітня завдали ракетного удару по базі «Шайрат» ВВС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї в місті Хан Шейхун провінції Ідліб, у результаті якого загинуло, за різними даними, від 70 до 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

Радбез ООН так і не зміг схвалити проект резолюції про хіматаку в Сирії 4 квітня, оскільки Міністерство закордонних справ Росії назвало його категорично неприйнятним.

ФОТО: інтернет

QHA