АНКАРА (QHA) -

Росія використовує заходи в Криму для легалізації тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, як суб'єктів РФ.

Про це йдеться у повідомленні посольства України в Туреччині, яке цитує прес-служба МЗС України.

— У 2018 році Російською Федерацією запланована низка заходів на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Так, на 18 березня заплановане проведення виборів президента РФ, а 19 — 21 квітня планується проведення 4-го Ялтинського міжнародного економічного форуму (ЯМЕФ), — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що таким чином «російська влада намагається використовувати їх для міжнародної легалізації тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, як суб'єктів Російської Федерації».

— Українська сторона неодноразово підкреслювала неприпустимість здійснення будь-яких заходів на тимчасово окупованій території України, у тому числі в Криму. У зв'язку із цим українська сторона висловлює рішучий протест з приводу намірів їхнього проведення Росією, а також стурбованість можливістю незаконних візитів окремих іноземних громадян до Автономної Республіки Крим для участі в них, — відзначили у посольстві.

У посольстві нагадали, що відвідування півострова та здійснення будь-яких політичних, економічних чи інших відносин з російською окупаційною адміністрацією Криму є незаконними, а також такими, що порушують державний суверенітет України, Статут ООН, резолюцію Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України», Бакинську декларацію, резолюцію парламентської асамблеї ОБСЄ та інші норми міжнародного права, а також передбачають кримінальну відповідальність.

— Закликаємо бути пильними і утримуватися від будь-якої діяльності, пов'язаної з окупаційними властями Криму, а також від участі у заходах, що проводяться на тимчасово окупованій території півострова, — підкреслили в посольстві.

Нагадаємо, Російська Федерація віроломно напала на суверенну Українську державу у 2014 році. Росіяни під дулами автоматів провели незаконний «референдум» в Криму, намалювавши 120%-у підтримку анексії, а потім намагалися захопити іншу частину України завдяки хаосу «російської весни», однак були зупинені на Донбасі силою волонтерів і добровольців, які за підтримки українського народу стали на захист країни. Зараз РФ шляхом терору і залякувань намагається утримати окупований Крим і частину Донбасу під своїм впливом. Через анексію РФ вигнали з «великої вісімки», ПАРЄ і зробили країною – вигнанцем.

QHA