НЬЮ-ЙОРК (QHA -

Представники делегації РФ на закритому засіданні Ради безпеки ООН 28 березня заявили, що не змінять свого рішення про визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії. При цьому вони відмовилися підтримати документ, що підтверджує суверенітет і територіальну цілісність Грузії. Про це повідомив спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко в інтерв'ю «Укрінформ».

Ніколенко розповів, що українська делегація на засіданні РБ підняла питання про загострення ситуації в Грузії та окупованих регіонах Абхазії та Південної Осетії, також привернула увагу членів Ради Безпеки до так званих «парламентських виборів» в Абхазії 12-26 березня і незаконних «референдумів», запланованих у 2017 році в Південній Осетії.

Українські представники висловили чітку і тверду позицію підтримки суверенітету Грузії та заявили, що згадані кроки є нелегітимними і не мають ніякої юридичної сили, будучи при цьому спробою легітимізувати окупацію грузинських територій. Більшість членів Ради підтримали виступ українських дипломатів.

— На це російська сторона в Раді безпеки відповіла, що потрібно змиритися зі сформованою ситуацією, адже Москва не збирається міняти свого рішення щодо визнання цих псевдореспублік, — повідомив спікер Постійного представництва України при ООН.

Українська делегація відзначає, що така логіка Москви виправдовує, зокрема, і окупацію Криму, а також інші злочини світового масштабу, вчинені РФ.

Таким чином, за словами Олега Ніколенка, Росія «у черговий раз підтвердила свою зневагу Статутом ООН».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у опублікованій для преси заяві МЗС України, приуроченій до триріччя прийняття в ООН резолюції «Територіальна цілісність України», наголошується, що Російська Федерація ось уже третій рік поспіль продовжує злочинно нехтувати статутом Організації Об'єднаних Націй, здійснюючи агресію проти України на Донбасі та окупувавши Крим.

ФОТО: інтернет

QHA