МОСКВА (QHA) -

Модернізація Т-72Б3 оптимізує модель саме для тих завдань, які виконуються під війни на Донбасі, повідомляє журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook.

— Основу танкового парку РФ становлять модернізовані радянські Т-72. З точки зору "вартість—ефективність", для локальних воєн на кордонах РФ така модернізація цілком виправдана. Розрекламованими танками Т-90 у РФ переозброїли всього кілька батальйонів. І навіть нові Т-14 "Армата" планується поставляти у війська обмеженою серією, недостатньою для заміни всіх Т-72. Дорого, — зазначив Бутусов.

Журналіст пише, що з урахуванням досвіду, отриманого після вторгнення до України, російське командування внесло зміни у держоборонзамовлення:

— Це пов'язано з тим, що Т-72Б3 показали високу вразливість від ручних протитанкових засобів. Як відомо, 29 серпня 2014 при прориві з Іловайська було знищено кілька Т-72Б3, причому два таких танка підбив з гранатомета РПГ-7 зразка 1961 року гранатометник батальйону НГУ "Донбас" Євген Тельнов...

І ось у 2016-2017-му російський "Уралвагонзавод" випустив 154 Т-72Б3, модернізованих за "українським" варіантом.
Модифікація танка включала в себе підвищення потужності двигуна, поліпшення керованості машиною, вдосконалення систем управління вогнем і зв'язку, а також захищеності техніки, у тому числі від мін і протитанкових засобів піхоти.

ФОТО: інтернет

QHA