КИЇВ (QHA) -

Росія може влаштувати провокації у перші дні після повернення анексованого 2014 року Криму до складу України. Як передає кореспондент QHA, про це заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на відкритті Днів Криму у рамках Євробачення.

— Ми говоримо про створення військового національного підрозділу. Першим до Криму увійде саме кримськотатарський ескадрон, наш підрозділ. Вони візьмуть все під контроль, щоб не допустити національних зіткнень, заявив Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу зазначив, що кримськотатарський національний підрозділ виконуватиме поліцейські функції.

— Ми хочемо, щоб Крим був комфортним місцем для всіх людей, всіх національностей, сказав Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, 13 лютого міністр оборони України Степан Полторак і глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час зустрічі розглянули можливість формування кримськотатарського національного батальйону із залученням членів громадського об'єднання «Аскер».

На зустрічі обговорювалися події, що відбулися в ніч на 13 лютого поблизу селища Чонгар (Херсонська обл.), а також перспективи і порядок призову на військову службу за контрактом у складі підрозділу бригади морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України громадян різних національностей, які є вихідцями з АР Крим.

QHA