МОСКВА (QHA) -

Міністри закордонних справ Ірану, Росії і Туреччини Мохаммед Заріф, Сергій Лавров і Мевлют Чавушоглу під час тристоронньої зустрічі у Москві прийняли спільне комюніке про подальші дії з врегулювання конфлікту у Сирії, передає агентство Анадолу.

У тексті угоди обумовлені наступні пункти:

1. Іран, Росія і Туреччина повною мірою підтверджують повагу до суверенітету, незалежності, єдності та територіальної цілісності Сирії як багатоетнічної, багатоконфесійної, демократичної та світської держави.

2. Іран, Росія і Туреччина переконані у відсутності військового вирішення сирійського конфлікту. Вони визнають важливу роль ООН у зусиллях з вирішення цієї кризи згідно з резолюцією Ради безпеки ООН за № 2254.

3. Іран, Росія і Туреччина вітають спільні зусилля у Східному Алеппо, що дозволяють провести добровільну евакуацію цивільного населення та організований вихід збройної опозиції.

4. Міністри згодні з важливістю розширення режиму припинення вогню, безперешкодного доступу гуманітарної допомоги та вільного пересування цивільного населення по території Сирії.

5. Іран, Росія і Туреччина висловлюють готовність сприяти виробленню і стати гарантами майбутньої угоди між урядом Сирії та опозицією, переговори про який ведуться.

6. Вони глибоко впевнені в тому, що згадана угода допоможе надати необхідний імпульс відновленню політичного процесу у Сирії згідно з резолюцією Ради безпеки ООН за № 2254.

7. Міністри приймають до відома люб'язне запрошення президента Казахстану провести відповідні зустрічі в Астані.

8. Іран, Росія і Туреччина підтверджують свою рішучість спільно боротися з ДЕАШ та «Ан-Нусра» і відмежувати від них угруповання озброєної опозиції.

Нагадаємо, як раніше повідомляло QHA, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу переніс запланований на 20-21 грудня офіційний візит в Україну.

ФОТО: інтернет

QHA