СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Задовго до анексії Криму Росія брала активну участь у внутрішніх політичних процесах на півострові, співпрацюючи з місцевим політикумом. Про це в інтерв'ю виданню Meduza розповів екс-лідер Комуністичної партії Криму і глава Верховної Ради Криму з 1998 по 2002 рік Леонід Грач.

Колишній депутат ВР Криму відзначив, що, будучи українським політиком, ніколи не приховував своїх проросійських настроїв і здійснював певні дії, спрямовані на зближення Криму з Росією.

— Моя позиція — я вже тоді був народним депутатом України — була широко відома, я не сходив з екранів телебачення. Я відкрито сповідував проросійські настрої. Більш того, я їх і реалізував.

Зокрема, Грач розповів про захоплення ним і його поплічниками прибулої техніки НАТО на спільні з ЗСУ навчання у Донузлаві у 2008 році. Він стверджує, що сприяння йому надавав на той момент директор ФСБ, а нині — секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев.

— Без Москви ми б не виграли Донузлав. Там ми, по суті, заарештували висадку американо-українського десанту і поставили йому умову — піти. Це був 2008 рік. Звичайно, ми не були б такими потужними поодинці... Микола Платонович (Патрушев. — Ред.) — єдиний, хто реально не тільки глибоко бачив розвиток подій, які призвели до того, до чого привели, а й реально вніс свій особистий внесок у те, щоб ми могли тут повстати.

Екс-глава кримського парламенту повідомив, що безпосередньо перед псевдореферендумом і анексією Криму у нього відбулася розмова з главою Міноборони РФ Сергієм Шойгу, який запропонував йому очолити Раду міністрів Криму після того, як Росія захопить півострів. Однак пізніше кандидатура Грача була успішно «забута» московською владою на користь призначеного ними «прем'єра» Сергія Аксьонова.

— А я вже отримую інформацію по своїх каналах, що проголосували за Аксьонова, що мене здивувало взагалі. У людини ні рук, ні голови немає, нічого не вміє. Людина донецького світу.

Зараз колишній кримський політик нарікає на російську бюрократію та корупцію, яка прийшла на півострів разом із анексією. У даний час він займається тим, що регулярно пише скарги вищим посадовцям РФ про корупційні справи в Криму.

— Дуже високого патріотичного рівня настрій зіткнувся з наймахровішою російської бюрократією, яка є фундаментом корупції в країні. Я сьогодні всім — і Путіну, і Чайці, і Бастрикіну — пишу листи з доказами корупції в Криму у всіх сферах.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому—березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан про приєднання до РФ». Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели низку економічних санкцій проти Росії. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

ФОТО: інтернет

QHA