КИЇВ (QHA) -

Екс-міністр економіки і колишній депутат Верховної Ради Віктор Пинзеник заявив про небходимости виплати Росією Україні компенсації за анексію Криму і агресію на Донбасі.

Про це він заявив у інтерв'ю виданню Гордон, відповідаючи на питання про те, чи має Росія виплатити Україні компенсацію за війну.

— Я думаю, що країна повинна отримати компенсацію за те, що був зруйнований її економічний потенціал, за втрати і збитки, які були завдані в Криму і на Донбасі, сказав Пинзеник.

Тим часом, за його словами, хоча війна на сході України і втрата півострова і завдали економічних збитків країні, остання девальвація гривні сталася б у будь-якому випадку, незалежно від подій у Криму і бойових дій на Донбасі.

Тому що на те були внутрішні економічні причини. Попередні дві девальвації, слава Богу, обійшлися без війни, але і тоді були причини, подібні до тих, які наша країна переживає останнім часом, сказав він.

Нагадаємо, раніше QHA писало, що збитки України від анексії Криму оцінені в 1 трильйон доларів.

Зазначимо, що з моменту анексії Росія незаконно конфіскувала 4,575 тисячі державних і приватних об'єктів нерухомості у Криму.

Окупаційна влада Росії зробила кроки для компенсації господарям власності у Криму, «націоналізованої», починаючи з березня 2014 року, прийнявши у грудні 2016 року спеціальний закон.

QHA