КИЇВ (QHA) -

Окупаційна влада в Криму посилює переслідування кримських татар з метою «придушити інакомислення» на півострові. Про це йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

— Російська влада в Криму переслідує кримських татар за їхню опозицію окупації з моменту її початку в 2014 році. Вона зображала активних кримських татар як екстремістів і терористів, змусила багатьох виїхати і забезпечила, щоб ті, хто вирішив залишитися, ніколи не відчували себе в безпеці, — заявив голова відділу у справах Європи і Центральної Азії Х'ю Вілльямсон.

В організації підкреслили, що з моменту окупації Москва піддала корінне населення, а також журналістів, блогерів та активістів переслідуванню, залякуванню, погрозам, нав'язливим і незаконним обшукам будинків, фізичним нападам і викраденням.

На думку правозахисників, ці випадки беззаконня не розслідуються ефективно.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ». Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели низку економічних санкцій.

Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Відразу після анексії в Криму почалися масові переслідування нелояльних новій «владі» кримських татар і українців.

Джерело: Human Rights Watch

QHA