МОСКВА (QHA) -

Міністерство оборони Росії стверджує, що РФ і урядові війська режиму Асада не використовували в Сирії хімічної зброї, а загибель сотні мирних жителів 4 квітня сталася «через попадання авіаудару в цехи виробництва хімічної зброї», що належать силам опозиції. Про це повідомляє російське видання «Інтерфакс» з посиланням на офіційного представника міністерства оборони РФ Ігоря Конашенкова.

На думку російського оборонного відомства, отруєння газом у постраждалих виникло в результаті авіаудару по цехах виробництва хімічної зброї повстанців, яке проводилося для поставок до Іраку, а також «використовувалося повстанцями в Алеппо».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 4 квітня міністр охорони здоров'я в тимчасовому уряді Сирії Феррас Джунді повідомив, що в результаті хімічної атаки в населеному пункті Хан Шейхун сирійської провінції Ідліб загинули понад 100 мирних жителів. Ще 500 осіб постраждали, серед яких — багато дітей.

За словами чиновника, під час рятувальних операцій після атаки Управління цивільної оборони та лікарня в Ідлібі піддалися ударам сил Башара Асада.

Режим Асада за останні 10 днів застосував хімічну зброю проти мирних жителів Сирії тричі. У місті Хама 25 березня в результаті чергової атаки загинули двоє і постраждали 30 осіб.

Уряд сирійського президента Башара Асада заперечує факти застосування хімічної зброї та звинувачує у використанні заборонених видів зброї повстанцями.

ФОТО: інтернет

QHA