МОСКВА (QHA) -

Адміністрація президента РФ Володимира Путіна готова обговорити поповнення Спільного центру з координації та контролю питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) на Донбасі офіцерами з Франції та Німеччини.

Про це повідомив у п'ятницю прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. За його словами, пропозиція президента України Петра Порошенка включити до складу СЦКК французьких і німецьких офіцерів "підлягає загальному погодженню".

Пєсков також заявив, що Росія може повернутися до складу СЦКК, але на певних умовах.

— Тема вчора обговорювалася в ході телефонної розмови Путіна і Меркель. Путін говорив про нашу спроможність розглянути таку можливість, якщо вдасться заручитися розумінням того, що провокаційні дії з боку Києва щодо наших військових припиняться і їм буде надана можливість і забезпечені умови для виконання своїх функцій, сказав він.

Раніше Путін поскаржився Меркель на українських військових. Зокрема він зазначив, «що українська влада довгий час шляхом різних обмежень і провокацій цілеспрямовано утруднювала умови перебування російських військових і виконання ними своїх обов'язків», і що «на неодноразові пропозиції РФ щодо врегулювання наявної неприйнятної ситуації реакції не було».

Нагадаємо, 19 грудня російські офіцери зі складу СЦКК перетнули кордон з Україною і повернулися в РФ. У МЗС України розцінили рішення РФ про виведення своїх військовослужбовців зі складу СЦКК як «провокацію, що суттєво підриває Мінські домовленості».

QHA повідомляло, що глава Міноборони України Степан Полторак заявив, що вихід російської сторони з СЦКК на Донбасі має на меті звинуватити Україну в порушенні режиму припинення вогню.

QHA