НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Російська Федерація має намір блокувати резолюцію Ради безпеки ООН про відправку моніторингової місії до практично зруйнованого сірійськогоміста Алеппо, передає УНІАН. Про це журналістам заявив постійний представник РФ при Радбезі ООН Віталій Чуркін.

За словами Чуркіна, Москва не допустить відправки моніторингової місії до східної частини Алеппо і блокуватиме відповідну резолюцію. Чуркін акцентував увагу на тому, що у російської сторони є власні пропозиції щодо спостереження за ситуацією в Алеппо, але які саме, не повідомив.

Резолюція про відправку спостерігачів до Алеппо була підготовлена ​​Францією. Головною метою моніторингової місії є спостереження за евакуацією мирного населення.

Нагадаємо, що в зв'язку з режимом припинення вогню в Сирії триває операція з евакуації мирного населення із зруйнованого Алеппо до підконтрольного сирійській опозиції міста Ідліб.

Алеппо — друге найбільше після Дамаска сірійське місто, яке розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста знаходиться під контролем режиму Башара аль-Асада, східна була підконтрольна сирійській опозиції.

Громадянська війна в країні почалася в березні 2011 року з розстрілу військовослужбовцями мирних демонстрантів. У якості союзника репресивного режиму Башара аль-Асада ВКС Росії систематично проводили авіаудари нібито по позиціях сирійської опозиції в східному Алеппо, при цьому знищуючи і мирне населення.

ФОТО: інтернет

QHA