КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація не тільки не виконує рішення Міжнародного суду ООН від 19 квітня, але і продовжує нарощувати репресії щодо кримських татар у Криму. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу і народний депутата України Рефат Чубаров телеканалу «112. Україна».

— Репресії залишаються системними, нарощуються. Жодних проявів того, що окупанти якимось чином якщо не беруться за розум, то хоч б озираються на те рішення, яке з'явилося. Це парадокс щодо рішення Міжнародного суду ООН. Не виконати це рішення Росія не може вона не тільки є стороною процесу, вона знала про це, коли погодилася на цей суд. Але виконувати це рішення вона теж не буде. Вони шукають якийсь вихід з того, щоб не виконувати це рішення, зазначив Чубаров.

На думку голови Меджлісу, Кремль також не стане виконувати і рішення Європейського суду з прав людини.

— За рішенням ЄСПЛ у них вже є накатана доріжка. Оскільки Конституційний суд Росії надав їм таку можливість, що якщо за рішенням Верховного суду Росії рішення, яке приймається Європейським судом з прав людини, нібито суперечить правам людини, вони його виконувати не будуть.

Нагадаємо, своєю постановою за позовом України проти Росії з метою притягнення останньої до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів для РФ щодо порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

QHA