КИЇВ (QHA) -

Українська делегація може залишити Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) в наступному році, якщо туди повернеться російська делегація.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив член української делегації в ПАРЄ, нардеп Володимир Ар'єв.

За його словами, зусилля генсека Ради Європи Ягланда виявилися марними, адже більшість делегатів й надалі не готові приймати РФ без санкцій за анексію Криму і війну на Донбасі. Така позиція, упевнений нардеп, збереглася завдяки спільним зусиллям української делегації в ПАРЄ і МЗС.

Разом з тим, Ар'єв зазначив, що якщо делегацію РФ повернуть у наступному році в ПАРЄ, то українській парламентській делегації робити там нічого.

— Тому що ця організація цінна тільки своїми принципами і цінностями. Вибачте за тавтологію, — написав нардеп.

Тим часом, як заявив український дипломат Дмитро Кулеба, росіяни спробують внести зміни до регламенту ПАРЄ, щоб прибрати звідти можливість введення санкцій проти національних делегацій.

Нагадаємо, віце-спікер Держдуми Петро Толстой заявив, що РФ не буде представляти свою делегацію у Парламентській асамблеї Ради Європи у зв'язку з тим, що "істотна умова нашої там роботи, а саме гарантії недискримінації прав національних делегацій, не була внесена до регламенту цієї організації".

Нагадаємо, Меджліс кримськотатарського народу підготував звернення про недопущення повернення делегації РФ до складу ПАРЄ. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що 13 грудня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз провів зустріч у Страсбурзі, де виклав позицію Меджлісу щодо можливого повернення делегації РФ до ПАРЄ.

QHA