САРАЄВО (QHA) -

Росія через свої посольства і спецслужби намагалася протидіяти процесу вступу балканських країн до НАТО, тим самим втручаючись в їхні внутрішньодержавні справи. Про це у своєму журналістському розслідуванні пише міжнародне об'єднання OCCRP.

Автори, посилаючись на документи македонського уряду, стверджують, що Москва намагалася домогтися відмови Македонії від євроатлантичної інтеграції і фактично підпорядкувати державу кремлівському впливу.

— Росія, використовуючи метод так званої «м'якої сили», як частину своєї стратегії на Балканах, поставила за мету ізоляцію держави (Македонії) від впливу Заходу, — йдеться у статті.

Зовнішня політика Росії тісно пов'язана з енергетичною стратегією, метою якої є контроль стратегічних енергетичних ресурсів балканських країн за допомогою партнерства з ними, далі наголошують автори розслідування.

Протягом останніх дев'яти років Македонія стикається з активною діяльністю російських розвідслужб, які працюють через дипломатичні відомства.

Також у розслідуванні зазначається, що подібна діяльність РФ поширювалася і на інші балканські країни, при цьому Сербія підтримувала Росію в цьому процесі.

ФОТО: інтернет

QHA