КИЇВ (QHA) -

Росія має постати перед вибором: або розвалитися, або повернути Крим і окуповані частини Донецької та Луганської областей України, заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров в ефірі "5 каналу", де спільно з інформаційним агентством QHA («Кримські новини»), Радіо Hayat і «Крим.Реалії» відбувається марафон під назвою «4 роки опору».

За його словами, міжнародне співтовариство має активно бойкотувати РФ, не запрошувати офіційних осіб Росії ні на які заходи.

Разом з тим, Умеров відзначив, що Україна має докладати ще більше зусиль для звільнення анексованого півострова.

— Україні необхідно змінити статус Криму, закон про територіальну автономію на закон про національну Кримськотатарську автономію.

Сьогодні, 26 лютого — 4 роки з того дня, коли в Криму тисячі громадян України вийшли на акцію в підтримку територіальної цілісності України, тому що в ніч з 26 на 27 лютого з'явилися "зелені чоловічки".

Нагадаємо, 26 лютого, у День опору Криму російській окупації, інформаційне агентство QHA («Кримські новини») і Радіо Hayat спільно з «5 каналом» та «Крим.Реалії» проводять марафон під назвою «4 роки опору».

У рамках марафону відбудеться пряма трансляція мітингу на Майдані Незалежності у Києві, який організовує Меджліс кримськотатарського народу і низка громадських та правозахисних організацій. Цей захід солідарності на підтримку тих громадян України, які проживають в умовах російської окупації в Криму.

Нагадаємо, цього дня у 2014 році під будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг за збереження територіальної цілісності України і недопущення ухвалення парламентом АРК рішень, спрямованих на дестабілізацію ситуації в автономії.

У мітингу, організованому Меджлісом кримськотатарського народу, взяли участь близько 15 тисяч кримських татар, українців та кримчан інших національностей.

Саме 26 лютого громадянське суспільство Криму виступило за територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію парламенту, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому цей день і вважається Днем опору Криму російській окупації.

QHA