КИЇВ (QHA) -

Жодна з країн Близького Сходу не є справжнім партнером для Росії, повідомив 20 жовтня на міжнародній конференції "Близькосхідний вектор зовнішньої політики Росії" директор інституту сходознавства НАН України Олександр Богомолов, передає кореспондент QHA.

— Для Росії це попутники, якими можна користуватися і, в той же час вони користуються Росією. Там створюються дуже хиткі альянси, якими РФ успішно користується.

За словами експерта, це ставить Росію в унікальну ситуацію, коли вона може виступати посередником між усіма сторонами конфлікту.

Вона є єдиною стороною, у якої є комунікація з усіма іншими сторонами і начебто немає особистої зацікавленості у виграші жодної з них, зокрема і Асада. Тобто РФ може грати з усіма проти всіх, робити ставки на кожну зі сторін, і вона цим досі вдало користується. Тому що у будь-якої іншої сторони в кращому випадку є лише кілька союзників.

За словами експерта, це веде до того, що насправді Росія не зацікавлена ​​у припиненні жодного з близькосхідних конфліктів, бо тоді не буде причин для її присутності у регіоні.

Нагадаємо, з вересня 2015 року у Сирії діє російський військовий контингент, що воює на боці режиму Асада.

QHA