МЮНХЕН (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розкритикував російський план введення миротворців на Донбас.

За його словами, Київ наполягає на тому, щоб на Донбасі безпеку забезпечили миротворці і поліцейські, а потім міжнародна спільнота допомогла організовувати вибори і охорону кордону.

— Росія ж опирається цьому, сказав він на полях Мюнхенської конференції з безпеки.

Глава МЗС переконаний, що Росія не хоче віддавати контроль ситуації міжнародній спільноті, щоб зберегти свій "протекторат" на Донбасі і дестабілізувати Україну.

Він сказав, що кількість миротворців важлива, але "головне що Росія забирається з Донбасу, виводячи свої сили і зброю, і передає контроль за окупованими територіями міжнародній спільноті, (а також) яким чином це буде відбуватися, в якій послідовності".

Також важливий поліцейський компонент хто буде забезпечувати безпеку:

Спочатку миротворці повинні досягти, щоб Росія вийшла, вся зброя була зібрана або вивезена, або потрапила під контроль не тільки СММ, але і миротворців. А далі хто буде заарештовувати, контролювати, роззброювати? Має бути поліцейський компонент.

Клімкін наголосив, що міжнародна спільнота допомагатиме організовувати вибори на Донбасі і охорону кордону, але Росія все одно не погоджується на це.

Все зрозуміло: вони хочуть залишити Донбас під своїм контролем, легітимізувати його, а потім намагатися його як своєрідного троянського коня запхати до складу України. Цього не буде,  сказав міністр.

Нагадаємо, Німеччина розраховує на участь німецьких військових в майбутній миротворчій місії ООН на Донбасі. Про це повідомив уповноважений Бундестагу з питань збройних сил, член Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Ганс-Петер Бартельс.

QHA повідомляло, що для вирішення ситуації в ОРДЛО потрібно близько 20 тисяч миротворців ООН. Про це сказано у доповіді, підготовленій за дорученням екс-генсека НАТО, радника президента України Андерса Фог Расмуссена. Він переконаний, що введення миротворців на Донбас дозволить провести там місцеві вибори.

QHA