КИЇВ (QHA) -

Росіяни заздалегідь професійно готувалися не тільки до окупації Криму, але і до захоплення України. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов під час надання свідчень у суді у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича.

— 2013 року в Білорусі було проведено військові навчання за алгоритмом, де нібито якась дружня держава звертається до Росії з проханням відновити конституційний порядок, а російські війська допомагають у цьому. Тобто вони розуміли, що режим Януковича може впасти будь-якої миті. На випадок його падіння і готували захоплення України, сказав він.

Турчинов зазначив, що прихована частина операції почалася 20 лютого 2014 року, коли о четвертій ранку РФ розпочала відкриту фазу вторгнення, захопивши Кабмін і Верховну раду Автономної Республіки Крим.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що під час мітингу 26 лютого біля будівлі Верховної ради Криму до лав протестувальників проникли провокатори зі зброєю, які могли відкрити вогонь по людях.

QHA