ГААГА (QHA) -

Представник Російської Федерації у процесі «Україна проти Росії» в Міжнародному суді ООН стверджує, що Москва не отримувала інформації щодо протесту Києва проти заборони Меджлісу кримськотатарського народу. Про це заявив Матіас Форто, один з адвокатів, які представляють Росію у суді.

— Україна ніколи не просила Росію скасувати заборону Меджлісу, заявив він.

Представник Росії наголосив, що це говорить про небажання розв'язати суперечку шляхом переговорів. Форто зазначив, що заборона Меджлісу була викликана виключно мотивами боротьби з екстремізмом у Криму.

Україна неодноразово зверталася до РФ з приводу незаконної заборони Меджлісу, представницького органу кримських татар, безпосередньо і через міжнародних посередників. У квітні 2016 року МЗС України вимагало від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти у Криму.

У вересні 2016 року Україна звернулася по допомогу з цього приводу до міжнародних партнерів. У жовтні було прийнято також відповідне звернення Верховної Ради.

QHA