КИЇВ (QHA) -

Представники української делегації на слуханнях у Міжнародному суді ООН оперативно спростовують  відверту брехню або маніпуляції, які прозвучали у виступі російської сторони сьогодні на слуханнях в Гаазі.

Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе в своєму ФБ і Твіттері поділилась враженнями на перші заяви Росії.

— Ох, ці  "яскраві" аргументи... —  іронізує вона.

Росія почала свою роботу в суді з брехні, заявивши, що події на Сході України є громадянською війною, звертає увагу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

— Конфлікт на Сході України не є громадянською війною, це агресія Росії протии українців, — написала вона в своєму Твіттері, навівши як доказ фотографії бойовиків — російських громадян, які розпалювали гібридну війну навесні 2014.  

Ще однією брехнею РФ є те, що бойовики начебто отримали свою зброю на території України і що  «зброя у «республік» — з арсеналів радянської зброї в шахтах або захоплена в українських збройних сил». Іванна Климпуш-Цинцадзе акцентує, що зростання кількості озброєнь «неймовірне» і подає інфорграфіку, яка підтверджує, що арсенали, якими воюють бойовики, отримані ними ззовні, і саме – з Росії. 

Вона також наводить докази наявності на окупованому Донбасі важкого озброєння саме російського виробництва, у тому числі такого, яке є лише на озброєнні російської регулярної армії та є новітньою, а не радянською розробкою.

Спростовуючи маніпуляції Росії стосовно Криму, Іванна Климпуш-Цинцадзе вказує, що твердження РФ, начебто «з населенням Криму в 1991 році ніхто не консультувався» є маніпулятивним. Насправді, наголошує вона, населення Криму і Севастополя у 1991 році переважною більшістю підтримало незалежність України на Всеукраїнському референдумі 1 грудня.

— Факт: 54,19% населення Криму проголосували на реальному вільному референдумі без «зелених чоловічків» за незалежність України (цілої!!!), і, до речі, цифра підтримки в Севастополі була 57,07%.

Як повідомляло QHA, вчора у Міжнародному суді ООН у Гаазі розпочалися слухання за позовом України відносно РФ про застосування запобіжних заходів. Сьогодні в суді виступає Росія. Після чотириденних слухань, які триватимуть 6-9 березня, суд упродовж кількох тижнів має прийняти рішення про застосування запобіжних заходів.

QHA