КИЇВ (QHA) -

Росія відхилила звіт слідчої групи ООН з питань прав людини, в якому критикується уряд Сирії, і наклала право вето, яке у неї є в Раді безпеки ООН, яке не дозволяє провести подальші розслідування з питання хіматак.

Це вже дев'ятий раз, коли Росія не дозволяє Радбезу вжити заходів відносно Сирії.

Постпред США при ООН Ніккі Гейлі заявила, що такими діями РФ демонструє свою співпрацю з «диктаторами і терористами».

У свою чергу, постпред Росії при ООН Василь Небензя звинуватив США та інші країни в спробі поставити Росію в незручне становище.

У вересні Рада з прав людини ООН поклала відповідальність за застосування хімічної зброї в сирійському місті на урядові сили, і зазначила, що в нападі брав участь літак сирійських ВВС. Спочатку Росія заявляла про те, що літак розбомбив хімічний завод повстанців. Цю версію Рада з прав людини ООН відкинула.

Прес-секретар Держдепартаменту Хізер Нойерт також зазначила, що необхідно з'ясувати, хто ж несе відповідальність за хімічні атаки, через які загинуло багато людей.

Нагадаємо, у результаті хімічної атаки у Хан-Шейхуні (Сирія) загинуло понад 87 осіб. Ця атака викликала обурення світової спільноти, у результаті чого США завдали авіаударів по сирійській авіабазі, звідки здійснювалася хіматака.

Раніше QHA повідомляло, що події в Сирії, зокрема, застосування хімічної зброї в Хан-Шейхуні (провінції Ідліб), продемонстрували, що Москва не готова чинити тиск на режим Башара Асада.

Рішуча підтримка Москви, яку вона надала режиму Асада після останньої хіматаки, показала, що в дійсності позиція Росії щодо сирійського питання нічим не відрізняється від позиції Ірану.

Джерело: ВВС, Голос Америки

QHA