ВАШИНГТОН (QHA) -

Державний департамент США у своїй заяві, опублікованій 14 березня, засудив репресії та переслідування кримських татар в Криму.

У заяві під назвою "Крим — це Україна" йдеться, що російська окупаційна влада піддає кримських татар, етнічних українців, проукраїнських активістів, членів громадянського суспільства та незалежних журналістів політично мотивованим переслідуванням і триваючим репресіям, методично придушуючи неурядові організації та незалежні ЗМІ.

Держдеп відзначає, що проведений у 2014 році так званий референдум в анексованому Криму був сфабрикованим.

— Жителі Криму були змушені голосувати під наглядом озброєних російських військ. Ствердженню Росії про те, що українська сторона зробила вільний вибір у цьому фіктивному «референдумі» завжди не вистачало правдоподібності, — сказала прес-секретар Держдепу Хізер Нойерт.

Вона назвала неправдивими претензії Росії на українську територію, які російський президент Володимир Путін озвучив під час відвідування півострова 14 березня.

— На своєму передвиборному мітингу в Криму президент Путін повторив помилкові претензії Росії на українську територію, ще раз відкрито продемонструвавши, що російська влада нехтує міжнародним порядком і не поважає територіальну цілісність суверенних держав, — йдеться у заяві Нойерт.

Вона додала, що США підтверджують прихильність суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

— Крим є частиною України, і наші санкції щодо Криму залишаться чинними до тих пір, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні, — сказала представник Державного департаменту США.

Нагадаємо, проблеми дотримання прав людини в окупованому Криму обговорили у Лондоні і Парижі на засіданні круглого столу «The Human Rights situation of Crimean Tatars in Crimea» у рамках засідання комітету Парламентської асамблеї Ради Європи.

QHA