МОСКВА (QHA) -

Міністерство закордонних справ Російської Федерації оприлюднило офіційну реакцію на рішення Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) з приводу Криму і Севастополя і підтвердило відмову РФ виконувати дане рішення. 

Відомство повідомило, що ініціює два рішення, спрямовані проти України.

— Внесли на обговорення проекти рішень КМРЄ про підтримку Мінського процесу та про порушення прав людини в Україні, йдеться у заяві.

Джерело зазначає: у заяві МЗС РФ вперше пролунала теза про те, що Росія відмовляється виконувати будь-які рішення, що прийняті не консенсусно.

— Російська Федерація ніяк не вважає себе зв'язаною зазначеним рішенням Комітету міністрів і не вважає правомірним його використання українською стороною... Для нас вони в силу свого неконсенсусного характеру політично і юридично нікчемні, йдеться у заяві.

Також російське зовнішньополітичне відомство оголосило про «дискредитацію Комітету міністрів» і попередило, що готує нові кроки щодо Ради Європи, не уточнивши подробиць.

Нагадаємо, Комітет міністрів Ради Європи ухвалив перше з 2014 року окреме рішення щодо окупованого Криму, в якому наголосив, що незаконна анексія Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна) ставить під загрозу мир і демократичну безпеку в Європі.

ФОТО: інтернет

 

QHA