КИЇВ (QHA) -

Російська агресія в Криму така ж жорстка, як і 100 років тому.

Про це заявив "спікер Верховної Ради Андрій Парубій сьогодні, 6 грудня, на урочистому засіданні з нагоди 100-річчя від дня проведення Першого Курултаю кримськотатарського народу.

— Тодішня і сучасна російська окупація Криму нічим не відрізняється. Тоді більшовики розігнали Курултай, а зараз Росія заборонила Меджліс кримськотатарського народу... Тоді і зараз російський агресор у Криму забороняє діяльність українських і кримськотатарських національних об'єднань, — сказав він.

Парубій нагадав, що Верховна Рада у травні 2016 року провела декомунізацію також і в Криму. Сімдесяти п'яти населеним пунктам у Криму були повернуті історичні назви, і спікер високо оцінив це рішення українських парламентаріїв.

— Я пишаюся цим історичним, державницьким рішенням українського парламенту. Декомунізація Криму — це крок до його деокупації, — повідомив він.

Спікер українського парламенту також звернувся до кримчан зі словами підтримки і зазначив, що Крим обов'язково повернеться в Україну.

 — Дорогі кримчани, ми не забуваємо про вас. І я впевнений, що Крим повернеться додому в українську сім'ю, тому що Крим — це Україна, — зазначив Парубій.

Він також підкреслив, що український і кримськотатарський народ об'єднує одвічна жага свободи і одвічна боротьба за право жити на своїй землі.

Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді України проходить урочисте засідання з нагоди 100-річчя від дня проведення Першого Курултаю кримськотатарського народу.

QHA