РИГА (QHA) -

Російській Федерації не потрібна участь у Євробаченні, їй потрібна провокація. Саме тому Москва вирішила направити до Києва виконавицю, яка поїхала до окупованого Росією Криму, і саме тому вона не погодилася організувати трансляцію її виступу. Відповідну заяву зробив президент Петро Порошенко під час свого офіційного візиту до Латвії.

Порошенко також у черговий раз підкреслив, що Україна абсолютно послідовно і чітко стоїть на позиціях невизнання незаконної анексії Криму.

— Відвідування Криму Україна допускає тільки через адміністративний кордон з Херсонською областю. Інший спосіб — порушення законодавства України, яке тягне за собою санкції. Це абсолютно чітко відомо російській стороні, і вимоги єдині для всіх. Російська сторона знала про це і свідомо прийняла рішення, свідомо пішла на провокацію. Українська влада не піддалася на цю провокацію. Вона діє послідовно відносно всіх, хто порушує українське законодавство. І тому відповідні органи не надали дозволу Самойловій на перетин українського кордону.

Президент України зазначив, що було запропоновано кілька варіантів вирішення цієї проблеми.

— Ці пропозиції виходили від ЕВU — починаючи від організації трансляції та участі через відеотрансляцію відповідного учасника Євробачення і закінчуючи заміною учасника. Але, як відомо, Росії не потрібна участь у Євробаченні — їй була потрібна провокація. Я щасливий, що завдяки діям української влади цієї провокації вдалося уникнути.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, співачці Юлії Самойловій, яка повинна була представляти Росію на Євробаченні-2017, Служба безпеки України офіційно заборонила в'їжджати на територію України протягом трьох років. Причиною послужило те, що Юлія Самойлова у 2015 році виступила в місті Керчі в окупованому Криму, порушивши тим самим законодавство України.

ФОТО: інтернет

QHA