ВІДЕНЬ (QHA) -

Постійна рада Організації з безпеки і співпраці в Європі своїм рішенням, прийнятим на засіданні у Відні 16 березня, погодилася продовжити мандат Спеціальної місії зі спостереження в Україні на один рік — до 31 березня 2018 року. Рішення було опубліковане на сайті організації.

Також був встановлений бюджет Місії в розмірі 105,5 млн євро на період з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року.

Постійна рада ОБСЄ є одним із основних регулярних директивних органів Організації, в якому беруть участь представники всіх 57 держав-учасниць ОБСЄ.

Довідка: СММ ОБСЄ в Україні діє з 21 березня 2014 на запрошення уряду України, її мандат поширюється на всю територію України, включно з Кримом і всю територію Донецької та Луганської областей. В її складі працює понад 700 міжнародних спостерігачів, у тому числі в зоні конфлікту на Донбасі — понад 600 осіб, які моніторять ситуацію з обох сторін лінії зіткнення в складі груп беззбройних патрулів (у світлу пору доби) і за допомогою БПЛА і відеокамер спостереження (цілодобово ). Втім, до частини території окупованого Донбасу і повністю до АР Крим спостерігачі реального доступу не мають. Зокрема, відсутнє спостереження вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону на Донбасі.

Нагадаємо, 2 лютого на засіданні Ради Безпеки ООН міністр закордонних справ Австрії, голова ОБСЄ Себастьян Курц сказав, що ОБСЄ має намір збільшити кількість спостерігачів у складі своєї Спеціальної моніторингової місії в Україні та зміцнити її технічний потенціал, а також додати години патрулювання уздовж лінії зіткнення. Крім того, незважаючи на протидію російської сторони, активно обговорюється встановлення спостережних постів ОБСЄ уздовж неконтрольованого ділянки українсько-російського кордону.

ФОТО: інтернет

QHA