КИЇВ (QHA) -

Робоча група Конституційної комісії найближчим часом повинна представити президенту України Петру Порошенко проект змін до Основного закону країни зі створення у Криму національної автономії кримських татар у складі України. Про це йдеться у зверненні президента з нагоди 100-річчя Першого Курултаю кримськотатарського народу, опублікованому на сайті глави держави.

Президент наголосив, що вже почалася робота над створенням у Криму національної автономії кримських татар у складі України.

— Очікую найближчим часом від робочої групи Конституційної комісії напрацьованих і узгоджених змін та доповнень до розділу Х Конституції України, які повинні законодавчо закріпити статус такої автономії, в якій буде забезпечено рівні права і свободи як кримських татар, так і представників інших етносів, що проживають на півострові. А надалі сподіваюся на мудре і зважене рішення народних депутатів України в цьому надзвичайно важливому питанні, зазначив Петро Порошенко.

Нагадаємо, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що робоча група з напрацювання змін щодо статусу Криму надасть Конституційній комісії цілісний текст змін і доповнень до розділу 10 Конституції України. Чубаров зазначив, що членами групи є фахівці-правознавці, політики, науковці. Вже минув етап дискусій, які, за його словами, в деяких моментах нагадують дискусії, "що відбувалися 1917 року, зокрема при зустрічах делегацій Кримської народної республіки або Курултаю кримськотатарського народу з українським урядом".

QHA