КИЇВ (QHA) -

Заступник секретаря РНБО Олександр Литвиненко на публічному обговоренні на тему: "Місія здійсненна? Аудит зусиль Європейського Союзу в реформуванні сектора громадянської безпеки в Україні", що відбулося сьогодні у Києві, озвучив деякі аспекти співпраці з Інститутом світової політики.

— Хочу зазначити, що всі реформи, які проходять у нашій країні, відбуваються у воєнний час, і сьогоднішня диверсія у Балаклії доводить це. Війна на Сході не закінчилася, вона триває. Також перебуває в активній фазі диверсійна діяльність противника, і ми маємо це розуміти і з цього виходити. А також розуміти, що мир у Києві  це результат виконання обов'язків нашими військовослужбовцями, співробітниками СБУ, МОУ, Нацполіціі, Нацгвардії, прикордонниками, зазначив він.

Посадовець також повідомив, що проводити зміни в країні під час війни — це, з одного боку, поганий момент, але з іншого це найкращий час, оскільки можна зробити те, що в мирний, звичайний час неможливо, бо тисне рутина і підходи, які формувалися десятиліттями.

У цьому контексті ми щиро вдячні ЄС, НАТО, США та Великобританії за ту підтримку, яку вони нам надають в цьому реформуванні. Апарат РНБО дуже плідно співпрацює з Місією ЄС, і я хочу проінформувати громадськість і подякувати Місії ЄС-UEAM за дуже плідну роботу над, насправді, революційним ЗУ «Про національну безпеку», який буквально сьогодні був направлений в АПУ і його первинна обробка вже завершена , повідомив Литвиненко.

Заступник секретаря РНБО вважає, що цей приклад роботи над документом дуже показовий, тому що на ньому відпрацьовані механізми взаємодії європейських і НАТОвських структур і України.

Ми, я сподіваюся, змогли адаптувати в ньому європейські принципи і підходи до українських реалій, пояснив Ливтиненко.

Він зазначив, що за 2,5 року, які існує UEAM, вона пройшла дуже суттєвий шлях і дуже важливо, що вона набуває практичного сенсу співпраці за рішенням цілком конкретних завдань. Причому не тільки завдань стратегічного рівня, а цілком конкретних навчальних програм, програм підвищення кваліфікації українських поліцейських, прикордонників та правоохоронців.

Хочу наголосити, що UEAM брала і продовжує брати активну участь у реформуванні СБУ, якій 25 березня виповнюється 25 років. І я сподіваюся, що зараз дуже хороший час для оцінки, тому що є вже певні напрацювання і результати, і великий потенціал для розвитку.

ФОТО: інтернет

QHA