ДУБЛІН -

Усе більше держав світу ухвалюють рішення про висилку російських дипломатів зі своїх країн. Так, з позначкою "терміново" світові ЗМІ поширили повідомлення про те, що уряд Ірландії ухвалив сьогодні постанову видворити з країни одного російського дипломата.

Таким чином, Ірландія стала 17-ю країною у Європейському Союзі, яка схвалила такий крок.

Тим часом, повідомляється, що Бельгія вивчає можливість видворення когось із акредитованих 140 російських дипломатів, у тому числі при ЄС і НАТО.

А глави Міністерства внутрішніх справ і Департаменту міграції Литви підписали укази, згідно з якими в Литву заборонений в'їзд 44 громадянам Російської Федерації. Ще 23 людини з 26 березня не зможуть в'їжджати у Литву в зв'язку із тим, що становлять загрозу національній безпеці, повідомила глава Департаменту міграції Евеліна Гудзінскайте. Міністр сказала, що згідно з рекомендацією МЗС і передбаченої законами можливості, прізвища додатково внесених осіб публічно оголошуватися не будуть.

Видання Bloomberg опублікувало інфографіку (без урахування Ірландії) європейських країн, які видворили російських дипломатів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Австралія заявила про свій намір вислати з країни російських дипломатів через отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великобританії.

QHA повідомляло, що США відправлять 60 російських дипломатів через отруєння Скрипаля. Про висилку російських дипломатів після інциденту в Солсбері повідомила і низка країн ЄС. Це Польща, ФРН, Франція, Латвія, Литва та Естонія, Нідерланди, Данія, Чехія.

Нагадаємо, 5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері.

Джерело: РБК

QHA