СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Сімферополі підконтрольний Кремлю суд не змінив покарання Зеврі Абсеітову.

При цьому окупанти продовжили ознайомлення зі справою до 14 березня 2018 року. Активісти з правозахисної організації "Кримська солідарність" повідомляють, що під час засідання Абсеітов дав відвід судді Холодній Олені Ізєвнє, і заявив про те, що не довіряє їй.

Зараз суд розпочав слухання у справі Енвера Мамутова, якого окупанти звинувачують у спробі насильницького захоплення влади в Росії (ст.278 КК РФ).

Нагадаємо, що четверо кримських татар є фігурантами так званої "бахчисарайської справи". Мусульман звинувачують у приналежності до організації "Хізб-ут Тахрір", яка заборонена в РФ.

12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели низку обшуків в будинках кримських татар, а також в місцевому кафе. У результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров та Енвер Мамутов. Їх підозрюють в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною.

Раніше QHA повідомляло, що в окупованому Криму в Київському районному суді Сімферополя розпочалося судове засідання, на якому розглядається питання про обмеження часу ознайомлення з матеріалами справи Ремзі Меметова, Енвера Мамутова, Рустема Абільтарова і Зеврі Абсеітова.

Раніше QHA повідомляло, що окупанти на «суді» у «бахчисарайській справі» не дають води Зеврі Абсеітову.

QHA