КИЇВ (QHA) -

Винуватцем гучних конфліктів між Польщею та Україною у 2017 році є Росія. Таку думку на прес-конференції у Києві висловив директор Інституту світової політики Євген Магда, передає кореспондент QHA.

Руйнування пам'яток в Гуті-Пеняцькій, обстріл з гранатомета польського консульства на Волині і блокування траси Львів — Рава Руська у минулому році є частиною гібридної війни, яку веде Росія, вважає експерт.

— Росія нагадує лікаря, у якого є «історія хвороби» Польщі та України, і він використовує її у власних інтересах, щоб зіштовхнути дві країни зі складними взаєминами. Особливістю цієї гри є також використання таких дипломатичних прийомів, як презентація книги одіозного російського історика Дюкова у Варшаві і гастролі російського хору, — підкреслив він.

На думку Магди, конфлікт між Україною і Польщею не є унікальним, адже польський уряд перебуває у складних взаєминах на історичному ґрунті з Німеччиною і Чехією. При цьому у своїй зовнішній політиці уряд Моравецького буде принципово і обережно відстоювати свої позиції, адже в майбутньому він може бути усунутий від обговорення бюджету ЄС.

QHA повідомляло, що у Луцьку з гранатомета обстріляли Генконсульство Польщі. Глава МЗС Павло Клімкін заявив, що це зробили ті, хто хоче перешкодити дружбі України і Польщі.

Раніше у Львівській області вандали обмалювали синьо-жовтими і червоно-чорними кольорами національної символіки пам'ятник полякам, які полягли у Другій світовій війні.

QHA