КИЇВ (QHA) -

Російська сторона на засіданнях у Міжнародному суді ООН у Гаазі наводить не докази, а інформацію з новинних стрічок пропагандистських та підконтрольних Кремлю інформаційних агентств і видань. Про це розповіла в ефірі «5 каналу» заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

— Ми надаємо свої докази у трошки іншій формі, ніж робили росіяни. Ми ніколи не посилаємося на неперевірені джерела інформації це була наша принципова позиція, — заявила заступник міністра.

За її словами, Україна будувала свої свідчення виключно на тих фактах, які можна підтвердити доказами.

Зеркаль додала, що надану росіянами інформацію не можна назвати доказами — це просто презентація пов'язаних із Кремлем джерел.

Ми показували, як вони виривають з контексту шматки і презентують їх як позицію міжнародних організацій, зазначила Зеркаль.

У четвер, 9 березня у Міжнародному суді ООН проходить четвертий, заключний день слухань, під час яких вдруге виступить російська сторона.

Україна дотримується всіх вимог, передбачених міжнародними конвенціями, за яких можна подати свою справу перед повним складом Міжнародного Суду ООН.

Позиція України полягає у тому, що Росія різними способами підтримує формування, які вчиняють терористичні акти на території України. Через безперервні обстріли гинуть мирні жителі Донбасу.

Україна в цьому судовому процесі звинувачує Росію не у самих терактах, а у фінансовій підтримці бандформувань, які їх здійснюють.

ФОТО: РІА-Україна

QHA