МОСКВА (QHA) -

Міністерство оборони РФ викликало військового аташе при посольстві США в Москві для вручення йому ноти про припинення виконання Росією зобов'язань за меморандумом про взаєморозуміння з США в Сирії. Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на коментар офіційного представника Міноборони РФ Ігоря Конашенкова.

Військове співробітництво з США, згідно ноті, припиняється з 00:00 8 квітня.

— Близько години тому до російського військового відомства був викликаний військовий аташе при посольстві США в Москві, якому була офіційно вручена нота про припинення російською стороною з нуля години 8 квітня виконання своїх зобов'язань за меморандумом про взаєморозуміння, повідомив представник російського МО.

Також Росія в односторонньому порядку припинила роботу каналів гарячої лінії зв'язку із запобігання авіаінцидентів у Сирії.

Сьогодні вдень військово-дипломатичними каналами до Пентагону направлена ​​нота Міноборони Росії про припинення роботи діючих у рамках меморандуму каналів гарячої лінії зв'язку, повідомив Конашенков.

У Сполучених Штатах висловили розчарування останніми діями Росії.

Вранці 8 квітня державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що відповідні дії РФ свідчать про підтримку Кремлем режиму Асада, повідомили в прес-службі Білого дому.

Я розчарований цією відповіддю росіян, оскільки це свідчить, що підтримка ними режиму Асада триває. Це розчаровує, але не дивує, зазначив Тіллерсон.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 7 квітня почали військову операцію проти сил режиму Башара Асада в Сирії.

Американський ракетний удар було завдано по базі «Шайрат» ВВС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї в місті Хан Шейхун провінції Ідліб, в результаті якого загинуло більше 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

Радбез ООН так і не зміг схвалити проект резолюції про хіматаку в Сирії 4 квітня, оскільки Міністерство закордонних справ Росії назвало його категорично неприйнятним.

ФОТО: інтернет

QHA