МОСКВА (QHA) -

Росія, вочевидь, продовжить у 2018-му році мораторій на виплату внесків до бюджету Ради Європи.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на дипломатичне джерело.

— Поки всі рішення в силі і, очевидно, позиція по внескам РФ залишиться колишньою і у 2018 році. Виплати не поновляться, поки делегація РФ не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи, — сказав співрозмовник агентства.

За його словами, розбіжності між Москвою і Страсбургом за півроку з моменту оголошення рішення про припинення сплати внеску так і не були подолані.

— Необхідна умова про внесення поправок до регламенту асамблеї, які скасовують норми щодо позбавлення голосу національних делегацій, так і не були прийняті. І, як стало відомо, РФ знову відмовляється направляти заявку на підтвердження повноважень у ПАРЄ на 2018 рік, — зазначив він.

Разом із тим, він запевнив, що у разі розв'язання кризи з ПАРЄ Росія готова розглянути питання про повернення виплат внеску у повному обсязі.

Нагадаємо, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що принципи і цінності Ради Європи у разі безумовного повернення Росії до ПАРЄ будуть підірвані. За його словами, представники української делегації не будуть мати можливості впливу на ситуацію.

Джерело: ТАСС

QHA