МОСКВА (QHA) -

Російська Федерація (РФ) готує санкції проти чиновників Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), які були причетні до усунення російської команди від участі на зимових Олімпійських іграх-2018 у Пхенчхані. Про це повідомив голова комісії Ради Федерації із захисту державного суверенітету і запобігання втручанню у внутрішні справи РФ Андрій Клімов.

Він зазначив, що зараз «йде процес визначення людей», проти яких введуть санкції, і мова може йти «про майже 10 осіб», серед яких можуть бути не тільки співробітники WADA.

Проти цих людей можуть ввести персональні заходи, порушити справи, у тому числі кримінальні. Фігурантам списку санкцій можуть обмежити в'їзд на територію Росії.

Клімов також заявив, що Рада Федерації буде вивчати питання про можливу причетність спецпрокурора США Роберта Мюллера до вирішення WADA про відсторонення російської збірної.

— Ухвала про введення санкцій відносно деяких співробітників WADA була погоджена 12 грудня 2017 року на зборах парламентаріїв, спортсменів і дипломатів, — сказав він.

QHA повідомляло, що Міжнародний олімпійський комітет затвердив остаточний варіант форми хокейної збірної Росії на олімпійському турнірі-2018 у Пхенчхані. На светрі відсутній герб, а напис «Росія» замінений на «Олімпійські атлети з Росії». Червоні светри будуть домашніми, білі — гостьовими, синій колір відсутній повністю.

Нагадаємо, МОК довічно дискваліфікував російського бобслеїста Олексія Воєводу за порушення антидопінгових правил. У МОК повідомили, що будуть проведені слухання, які стосуються й інших спортсменів.

Раніше збірну Росії офіційно відсторонили від участі у зимових Олімпійських іграх 2018 року у південнокорейському Пхенчхані. Чиновникам російського олімпійського комітету і Міністерства спорту РФ також відмовлено в акредитації на Олімпіаду. Російські спортсмени, яких не викрили у вживанні допінгу, можуть взяти участь в іграх під нейтральним прапором. Команда буде називатися «Олімпійські спортсмени з Росії».

Джерело: Нова газета, Известия

QHA